Bohaterami środowego programu w TVP 2 „Pytanie na śniadanie” były nasze gminne zespoły – „Koplanianki” i „Srebrne Nutki”, a juchnowiecka gmina wniosła do studia na Woronicza w Warszawie entuzjazm, radość i uśmiech!!! Prowadzący Tomasz Wolny oraz Agata Tomaszewska nie mogli wręcz rozstać się z paniami i panami. Nawet po zejściu z wizji były jeszcze rozmowy, żarty, zdjęcia. Koplanianki zaskoczyły gospodarzy upominkiem w postaci tradycyjnego sękacza. Przekazaliśmy też pamiątkowe gadżety z gminy. Atmosfera była rewelacyjna, a całe studio „Pytania na śniadanie” zachwycone grupami z Koplan i Kleosina.

Działające przy Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym „Koplanianki” i „Srebrne Nutki” pokazały też jak z dystansem  podejść do tematu pandemii. Zaśpiewały na żywo robiącą furorę w Internecie piosenkę „Maryś, zaszczep się!” Ale pokazały przede wszystkim, że spokojnie, z uśmiechem na ustach można mówić o poważnych tematach. A rozmowa odbywała się w wersji live w programie cieszącym się ogromną oglądalnością. Brawo „Srebrne Nutki”, brawo „Koplanianki”!
Teledysk „Maryś, zaszczep się!” został zrealizowany przez Gminę Juchnowiec Kościelny z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach działań promocyjnych (promocja szczepień przeciwko COVID-19).
 O przedsięwzięciu informowały już media lokalne oraz największe stacje ogólnopolskie – TVP, TVN, Polsat.  
Teledysk obejrzało już ponad 210 tysięcy widzów. Dostępny jest na kanale YouTube Ośrodka Kultury – bezpośredni link:  https://youtu.be/sXfmPI-DwWE