Spotkanie autorskie on-line z Wojciechem Widłakiem

Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym zaprasza na ostatnie wirtualne spotkanie autorskie w ramach projektu „Książka oknem na świat”.

27 października 2021 r. o godz. 10 na fanpage Biblioteki na Facebooku https://www.facebook.com/gbpjuchnowieckoscielny połączy się z nami Wojciech Widłak- pisarz tworzący książki dla dzieci. Jego bajki są uwielbiane przez najmłodszych. Bo kto nie zna Pana Kuleczki, Wesołego Ryjka, Samotnego Jędrusia czy Figla i Psikusa? Seria o Panu Kuleczce znajduje się na Złotej Liście Książek polecanych do czytania najmłodszym przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Książki Wojciecha Widłaka bawią i uczą młodego czytelnika podstawowych zasad współżycia we współczesnym świecie, są pełne ciekawych historii mogących być podstawą rozmów o rodzinie, o tym, co i dlaczego w życiu jest ważne. 

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Patronat medialny - Wrota Podlasia, opieka medialna TVP3 Białystok.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji. 

Spotkanie autorskie on-line z Wojciechem Widłakiem

Uroczystości w Olmontach

W 75 rocznicę rozstrzelania w olmonckim lesie żołnierzy podziemia antykomunistycznego odbędą się uroczystości upamiętniające te bolesne wydarzenia.
Uroczystości rozpoczną się w niedzielę, 10 października o godzinie 13.30 spotkaniem przed Obeliskiem poświęconym żołnierzom i działaczom niepodległościowym pomordowanym pod Olmontami. Tam nastąpi złożenie kwiatów i poświęcenie krzyża postawionego przez mieszkańców Olmont. Następnie w oficjalnym marszu przejdziemy na boisko gminne, gdzie odbędzie się msza święta polowa. Na boisku będzie można obejrzeć wystawę poświęconą żołnierzom podziemia antykomunistycznego. Msza zostanie poprzedzona referatem Bogusława Łabędzkiego, koordynatora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN Oddział w Białymstoku, który przybliży historię ofiar oraz prac identyfikacyjnych. Po mszy zapraszamy na wyjątkowy recital pieśni wolnościowych i patriotycznych oraz wojskową grochówkę.
Organizatorami uroczystości są Urząd Gminy Juchnowiec Kościelny, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Stowarzyszenie Olmonty oraz Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Spotkanie autorskie on-line z Tomaszem Samojlikiem

Gminna Biblioteka Publiczna w Juchnowcu Kościelnym zaprasza 13 października 2021 r. o godz. 10:00, na spotkanie on-line z Tomaszem Samojlikiem. Wystarczy odwiedzić fanpage Biblioteki na Facebooku https://www.facebook.com/gbpjuchnowieckoscielny, by wziąć udział w wirtualnym spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu „Książka oknem na świat”.
Tomasz Samojlik – naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmujący się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Autor książek dla najmłodszych, książek obrazkowych i komiksów, w których popularyzuje wiedzę o przyrodzie i jej historii. Twórca postaci żubra Pompika, ryjówki Dobrzyka, wilka Ambasadora i mnóstwa innych niezwykłych postaci. Seria książek Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku została nagrodzona tytułem Podlaskiej Marki Roku w kategorii „kultura” za 2020, znalazła się też w Złotej Dwudziestce tytułów wybranych w plebiscycie zorganizowanym z okazji dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu: „Książka oknem na świat”, odbywa się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Patronat medialny - Wrota Podlasia, opieka medialna TVP3 Białystok.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji